Zalety mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu

0 0

Technorattan wzorowany na naturalnym rattanie, to syntetyczna żywica, ale specjalnie wzmocniona. Włókna polietylenowe, które zostają pokryte utrwalaczami UV. Co to oznacza? Że możemy liczyć na materiał trwały, odporny na działanie wielu czynników, ale o wyglądzie do złudzenia przypominającym naturalny materiał. To tylko część z zalet mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu. Dlaczego warto na nie postawić?

Jakość, która idzie w parze z ceną

Nie lubimy przepłacać, ale jeszcze bardziej irytuje nas sytuacja, kiedy to kupujemy wybrane artykuły za wysoką cenę, a ich jakość pozostaje daleko w tyle. Z kolei, czy niskie koszty są w stanie odpowiedzieć na nasze wymagania? Czy dają szansę na znalezienie czegoś naprawdę ciekawego i trwałego? W przypadku mebli ogrodowych nie można na to liczyć, dlatego ten zakup warto potraktować jak inwestycję – w piękny ogród.

Technorattan dzięki utrwalaczom jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Wliczamy w to nie tylko różne warunki atmosferyczne, ale i zanieczyszczenia. Tak wykonane meble ogrodowe można używać nawet w zimowej porze, kiedy to panuje niska temperatura, chłód, wilgoć, a opadom nie ma końca. Dla miłośników zimowych ognisk w ogrodzie, to świetna okazja, by cieszyć się magicznym klimatem, jednocześnie mieć funkcjonalne i wygodne meble do odpoczynku.

Wysoka jakość technorattanowych mebli jest gwarancją tego, że swoich właściwości i trwałości nie stracą przez kolejne lata użytkowania. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na sezonowe przechowanie aż do czasu lata, gdy nadejdzie odpowiednia pora, meble będzie trzeba jedynie odkurzyć z powierzchownych zabrudzeń. Przyjemność letnich biesiad z takimi elementami ogrodowej architektury jest niepodważalna.

Bezproblemowa pielęgnacja dla wymagających

Sprzątania i pozbywania się trudnych plam pojawiających się w domu, mamy dość na co dzień. Spotkania przy grillu, ciepłe wieczory ze znajomymi i uroczystości na wolnym powietrzu z rodziną, mają być tylko przyjemnością, a nie obowiązkiem. Z technorattanowymi meblami ogrodowymi nie musimy martwić się o czasochłonne sprzątanie i czyszczenie.

Spożywanie posiłków w ogrodzie zawsze kończy się zabrudzeniami. Pojawiają się na meblach plamy z barwiących napojów, w tym alkoholu. Do tego tłuste resztki jedzenia po przyrządzanych na grillu przekąskach. Dzieci brudzą gdzie popadnie, nie tylko jedzeniem. Meble wykonane z innych materiałów nie byłyby w stanie poradzić sobie z takimi zabrudzeniami. Technorattanowe zaś, wymagają co najwyżej wilgotnej ściereczki i płynu do mycia naczyń. Plamy nie wsiąkają w ten materiał, nie powodują również odbarwiania. Nie ma ryzyka pozostawania trwałych śladów.

Aranżacja z lekkością – w przenośni i dosłownie

Lubimy ogrodowe aranżacje, które wizualnie są lekkie. Trwałe i wysokiej jakości meble kojarzą się z masywnymi produktami? Jeśli tak, to czas zamienić je na te bazujące na technorattanie. Materiał choć jest tak wysoce odporny i trwały, to wciąż pozostaje lekki.

Stworzenie przyjaznej i klimatycznej przestrzeni zielonej z meblami technorattanowymi, jest bardzo proste. Te produkty są również lekkie, dosłownie. Ich stosunkowo niewielka waga, jak na pokaźne rozmiary, sprawia, że bez problemu możemy je przenosić. Impreza na werandzie pod zadaszeniem, gdy na dworze pada deszcz? Żaden problem! Na drugi dzień meble znów mogą wrócić do ogrodu, a po ich przenoszeniu nie będzie boleć kręgosłup.

Ta wizualna lekkość sprawia również, że wystrój zielonej przestrzeni można dopasować zarówno do posesji otaczających domy o architekturze klasycznej, jak i tej całkowicie nowoczesnej, opatrzonej mnóstwem inteligentnych technologii. Uniwersalizm technorattanowych produktów jest jednak daleki od banalności, której za każdym razem próbujemy uniknąć.

Dodatkowe akcesoria

Decydując się na zakup technorattanowych mebli ogrodowych, warto pomyśleć o akcesoriach dodatkowych. Dobrym pomysłem jest zakup w komplecie z dopasowaną plandeką ochronną czy też specjalnym pokrowcem. Dzięki temu meble w razie potrzeby będą właściwie chronione. Dodatkowe zabezpieczenie wpłynie na przedłużenie ich żywotności, choć omawiany materiał nawet przy intensywnej eksploatacji, można nazwać wręcz niezniszczalnym.

Wybór stworzonych specjalnie dla danego kompletu pokrowców ochronnych, to gwarancja dopasowania. Nie trzeba szukać pojedynczych produktów na poszczególne meble, co wiąże się z wyższymi kosztami i niekiedy niedostateczną ochroną na czas przechowywania.

Technorattanowe meble ogrodowe to szereg zalet, a do tego estetyka, która przekonuje najbardziej wymagających użytkowników. Przemyślmy ich zakup!

Działka pod budowę domu - podpowiadamy na co zwrócić uwagę Previous post Działka pod budowę domu – podpowiadamy na co zwrócić uwagę
Odwierty geotechniczne - dlaczego warto je wykonać przed rozpoczęciem budowy Next post Odwierty geotechniczne – dlaczego warto je wykonać przed rozpoczęciem budowy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge