Wykusz w salonie. Kilka pomysłów na jego aranżację

Wykusz w salonie. Kilka pomysłów na jego aranżację
0 0

Urozmaicenie bryły budynku o niektóre elementy architektoniczne pociąga za sobą w konsekwencji zmianę układu we wnętrzu. Przykładem takiego elementu jest wykusz w salonie, który we współczesnym  budownictwie pojawia się w wielu projektach domów mieszkalnych jednorodzinnych. Sposobów na urządzenie takiego wnętrza, może być wiele. Kilka gotowych pomysłów do wykorzystania we własnych domach przedstawiany poniżej.

Wykusz w salonie to modny element architektoniczny, który we współczesnych projektach pojawia się dość często. Potrafi urozmaicić zarówno bryłę budynku, jak i jego wnętrze i uatrakcyjnić je wizualnie. Nawet domy o prostej bryle i konstrukcji mogą dzięki temu wyglądać oryginalnie i efektownie.

Najczęstszy sposób na urządzenie wnętrza

Wykusz w salonie ma sporo zalet, jednak to, w jaki sposób będzie użytkowany, zależy przede wszystkim od tego, jak zostanie urządzony. Wielu szczęśliwych użytkowników salonu z wykuszem decyduje się na zaaranżowanie w nim jadalni. To chyba najczęstszy sposób i najpopularniejszy pomysł powielany w wielu domach. W zależności od wielkości oraz kształtu wykusza może w nim stanąć duży okrągły lub prostokątny stół jadalniany albo stolik kawowy. W tym drugim przypadku będziemy mieli do czynienia raczej z przestrzenią przeznaczoną do przyjmowania gości i odpoczynku przy małej czarnej.

Idealny kącik czytelniczy

Wykusz w salonie może również posłużyć na zaaranżowanie przyjemnej przestrzeni przeznaczonej do zatopienia się w lekturze. Nieco odsunięte od pozostałej części pomieszczenia wnętrza idealnie się do tego nadaje. Wygodne siedzisko, które można zrobić w miejsce parapetu, stworzy wygodne warunki do czytania. Pod nim można natomiast urządzić małą biblioteczkę, dzięki czemu ciekawa książka będzie zawsze pod ręką.

Wykusz w salonie jako miejsce do zabawy

Wykusz w salonie będzie też idealnym miejsce dla najmłodszych. Dobrze doświetlony dzięki dużym przeszkleniom będzie jednym z jaśniejszych wnętrz w całym domu. Do urządzenia przestrzeni do zabawy wystarczy naprawdę niedużo. Wystarczy ustawić tam skrzynię z zabawkami, a na podłodze położyć miękki dywan. Warto zadbać o to, by dziecko było w takim miejscu bezpieczne. Dlatego dobrze jest usunąć stamtąd niebezpieczne przedmioty  i zabezpieczyć ostre krawędzie.

Funkcjonalne miejsce do pracy i nauki

Niektórzy inwestorzy wykusz w salonie wykorzystują do urządzenia wygodnej przestrzeni przeznaczonej do pracy. Wystarczy ustawić tam duże biurko, wygodny fotel obrotowy oraz szafkę na podręczniki, książki albo dokumenty. Dobrym pomysłem może być również zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu wnęka wykusza zostanie idealnie wypełniona, co pozwoli optymalnie wykorzystać całą przestrzeń i da znacznie lepszy efekt wizualny.

Aranżując taką przestrzeń, należy jednak pamiętać o odpowiednim oświetleniu sztucznym oraz przesłonach okiennych. Te drugie mają za zadanie ochronę domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem w upalne dni. Wykusz w salonie może być bowiem wygodnym i funkcjonalnym miejscem, jeśli, urządzając jego przestrzeń, weźmiemy pod uwagę zarówno jego zalety, jak i wady.

Previous post Promienniki ciepła na podczerwień – zalety, które warto rozważyć
Salon industrialny, czyli jaki? Next post Salon industrialny, czyli jaki?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge