Świąteczne aranżacje wnętrz – przygotowania do Wielkanocy

0 0

Mniej niż miesiąc pozostał do wiosennych świąt. To ostatni dzwonek, aby świąteczne aranżacje wnętrz nabrały ostatnich kształtów. W sklepach już od jakiegoś czasu dostępne są rozmaite dekoracje, słodycze oraz elementy wyposażenia, a także artykuły ogrodowe, które pozwolą przygotować się do świętowania, oraz urozmaicić domową aranżację.

Na co warto postawić? Które ozdoby będą idealnie wpisywały się w klimat świąt, a być może również spełnią praktyczne funkcje?

Świąteczne aranżacje wnętrz – soczyste, wyraziste kolory

Wiosna kojarzy się z feerią barw. Zaczynają rozkwitać kwiaty, które mamią zapachami i kolorami. Święta zaś są związane z rozmaitymi tradycjami, do tego charakterystycznymi smakami, ale i wzorami oraz dekoracjami, na które stawiamy.

Świąteczne aranżacje wnętrz powinny być zatem wielobarwne. W domu warto znaleźć miejsce dla pastelowych kolorów, które łagodnie wprowadzą w cieplejszą porę roku. Ci, którzy lubią wyrazistość i nie boją się dużych zmian, będą zachwyceni soczystymi i wręcz jaskrawymi barwami, które spotkają pośród sklepowych ofert dekoracji.

Skoro ma być świątecznie, to nie można zapominać o zieleni, żółtych odcieniach, bieli, ale niekoniecznie pod postacią tej czystej, śnieżnej, która jest najbardziej charakterystyczna dla grudniowych świąt. Jeśli dobrze się przyjrzymy i zapoznamy z ofertą, np. pośród farb do malowania, znajdziemy niemałą paletę białych kolorów, które zostają przełamane szarościami, beżami i nie tylko. Nierzadko takie odmiany można uzupełnić brokatowymi warstwami, aby w wiosennym słońcu zobaczyć błysk i blask.

Kwiaty – nie tylko na stole

Świąteczne aranżacje wnętrz znajdują miejsce dla kwiatów. W marcu paniom ofiarowywane były tulipany, ale nie tylko w to iście kobiece święto wpisują się kolorowe tulipany. Równie dobrze można je ustawiać w wazonie, na świątecznie zastawionym stole.

Z kolei suszone kwiaty roztaczają ciekawe aromaty, a ci, którzy lubią samodzielnie przygotować dekoracje, wykorzystają je, np. do stworzenia ozdobnej ramki. Podczas Bożego Narodzenia towarzyszyły nam zapachy pomarańczy, goździków i wielu przypraw korzennych. Na Wielkanoc niech będą to typowo wiosenne aromaty.

Filc, tektura, styropian… – DIY dla całej rodzinny

Zanim cała rodzina zbierze się przy stole, nim dojdą do skutku spotkania z dawno niewidzianymi osobami, cała rodzina może zasiąść do samodzielnego tworzenia ozdób. Z mody nie wychodzą filcowe koszyczki, papierowe i tekturowe osłonki na donice, szklanki oraz kubki. Styropianowe formy zajączków i jajek można za to przyozdabiać cekinami, tekstyliami, papierowymi wycinankami i wszystkim tym, co znajdzie się pod ręką!

Kwiecień przywita nas świąteczną aurą. W wolne wieczory i weekendy znajdźmy czas, by pobuszować po sklepać. Dobrać nie tylko serwetki ze świątecznymi nadrukami, ale i rozejrzeć się pośród elementów, które posłużą do urozmaicenia dotychczasowego wystroju.

Świąteczne aranżacje wnętrz to także pomysł na wspólną pracę całej rodziny i tworzenie rozmaitych ozdób.

Przeprowadzka do nowego domu nie musi być stresująca Previous post Przeprowadzka do nowego domu nie musi być stresująca
Next post Lampy punktowe – dlaczego warto na nie postawić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge