Salon industrialny, czyli jaki?

Salon industrialny, czyli jaki?
0 0

Lofty są dziś popularnym sposobem aranżacji mieszkań, który wraz ze stylem nowoczesnym i skandynawskim często pojawia się w polskich domach. Charakterystyczny dla niego salon industrialny, który z założenia powinien być minimalistyczny i surowy, wcale nie musi być przy tym niewygodny, czy przygnębiający. Umiejętne zaaranżowanie takiego wnętrza pozwala połączyć takie cechy jak prostota oraz komfort, co znacznie podnosi jego atrakcyjność.

Nie wszystkie lofty muszą sprawiać wrażenie zimnych i nieprzytulnych. Wręcz przeciwnie, możliwe jest zaaranżowanie ich w taki sposób, by dawały poczucie przyjemnego i ciepłego wnętrza. Dzięki temu salon industrialny może spełniać oczekiwania osób, które preferują przytulne i wygodne pomieszczenia. Wystarczy we właściwy sposób połączyć odpowiednie materiały i kolory. Co istotne, może się to odbywać bez szkody dla niepowtarzalnego, loftowego klimatu.

Salon industrialny – wnętrze przestronne i dobrze doświetlone

Pierwsze lofty powstawały wiele lat temu w starych, pofabrycznych pomieszczeniach. Ich cechą charakterystyczną były wysokie wnętrza i ogromne przeszklenia, które wpuszczały do środka dużo światła. Ten trend utrzymał się do dzisiaj, dlatego nawet w nowym budownictwie, w którym mają powstać mieszkania inspirowane loftami, zobaczymy duże okna. Światło dzienne znacznie mniejsze znacznie będzie odgrywać wieczorem oraz w porze zimowej, gdy zmierzch zapada znacznie wcześnie. Dlatego należy zadbać o to, by salon industrialny został dobrze doświetlony.

Kolejną kwestią są przestronne wnętrza, w których ściany działowe ograniczają się wyłącznie do pomieszczeń takich jak łazienka i sypialnia, a zatem wnętrz, które mają zapewnić domownikom intymność. Rezygnuje się z nich natomiast tam, gdzie nie są niezbędne. Dzięki temu salon przechodzi swobodnie w kuchnię, przedpokój, biuro, a niekiedy także inne pomieszczenia. Strefy o odmiennych funkcjach wyznacza się natomiast poprzez wprowadzenie odpowiednich mebli i domowych sprzętów.

Prostota, minimalizm i surowość, czyli loftowe wnętrze

Salon industrialny nie wymaga wprowadzania do aranżacji wielu elementów. Należy się ograniczyć do tych, które są absolutnie niezbędne. Wybierać należy te o prostych, pozbawionych elementów dekoracyjnych formach. To mogą być meble i sprzęty nadgryzione zębem czasu. Unikać należy materiałów sztucznych, a wybierać naturalne. W wystroju możemy dostrzec surowe elementy konstrukcyjne budynku, jak drewniane belki stropowe, beton albo czerwoną cegłę. Widoczne mogą być również wiszące kable, elementy stalowe oraz niezabudowane rury. To tylko dodaje wystrojowi uroku i niepowtarzalnego klimatu.

Minimalizm dostrzegamy w formach mebli i sprzętów wprowadzonych do aranżacji oraz w ich ilości. Choć znajduje się tam wszystko, co jest potrzebne do wygodnego użytkowania wnętrza, salon industrialny nie jest przeładowany ilością wprowadzonych do aranżacji mebli. Nieliczne dodatki dekoracyjne potrafią taki wystrój ocieplić i dodać charakterystycznego, domowego klimatu.

Wykusz w salonie. Kilka pomysłów na jego aranżację Previous post Wykusz w salonie. Kilka pomysłów na jego aranżację
Meble kuchenne gotowe czy na wymiar Next post Meble kuchenne gotowe czy na wymiar

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge