Oświetlenie wnętrz w nowoczesnym stylu

Oświetlenie wnętrz w nowoczesnym stylu
0 0

Na wystrój mieszkania wpływa wiele elementów. Tym, który ma ogromne znaczenie zarówno dla wystroju, jak i funkcjonalności, jest oświetlenie wnętrz. Odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkowników z pewnością spełni ich oczekiwania. Pozostaje jednak jeszcze taka kwestia jak styl aranżacyjny. Szeroki wybór opraw wpisujących się w różne style daje szerokie pole do popisu. Jednak tym, który cieszy się największą popularnością, jest styl nowoczesny.

Oświetlenie wnętrz może przybierać różne formy i być zróżnicowane pod względem wielkości oraz zastosowanych do produkcji opraw materiałów. Nawet wśród lamp należących do tego samego stylu możemy mówić o dużej różnorodności. Tak właśnie jest z oświetleniem w stylu nowoczesnym.

Oświetlenie wnętrz jak zwierzęta

O pomysłowości producentów opraw nie trudno się przekonać. Wystarczy wspomnieć o kilku lampach, które zadziwiają swoją niecodzienną formą. Inspiracje zaczerpnięte ze świata zwierząt mogą robić ogromne wrażenie. Przykładem jest lampa, która wygląda jak pająk. Rozpięta na suficie pozwala dobrze doświetlić wnętrze pomieszczenia. Doskonale wpisuje się w przestrzeń nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji.
Innym przykładem takiej lampy jest oprawa, która kształtem przypomina węża. Nadany kształt może przerażać, ale i zachwycać. Perfekcyjnie oddaje szczegóły anatomiczne zwierzęcia, a z drugiej strony jest funkcjonalną oprawą, która doskonale sprawdza się w roli oświetlenia, pozostając zarazem niewątpliwą ozdobą nowoczesnego wnętrza.

Patrząc w niebo…

Oświetlenie wnętrz może przypominać ciała niebieskie. Na rynku jest wiele opraw, które nawiązują kształtem do księżyca, słońca, czy krążących w kosmosie planet. I w tym przypadku mamy do czynienia z niezwykłą prostotą nowoczesnych opraw, a zarazem ich bardzo wyszukaną formą, Ich minimalizm wyraża się tutaj nie tyle kształtem, ile zastosowanym do produkcji opraw materiałem.

Geometria na suficie

Modne i nowoczesne oświetlenie wnętrz to także takie, które wykorzystuje bryły i figury geometryczne. Szeroki wybór lamp, w których pojawiają się okręgi, kwadraty, prostokąty i kule inspiruje wielu architektów wnętrz. W takich opraw możemy mówić o minimalizmie formy i materiału. Pomimo wykorzystania w budowie opraw figur o regularnych kształtach same lampy nie zawsze wykazują się symetrią. Okręgi i prostokąty, które niejednokrotnie nie występują pojedynczo, ale w większej ilości, nakładają się na siebie w taki sposób, że powstają lampy o dość niezwykłych, asymetrycznych kształtach.

Reasumując…

Warto zapamiętać, że nowoczesne świetlenie wnętrz, choć z pozoru bardzo proste i z założenia skromne, może zachwycać formą. Niebanalne kształty mogą zadziwiać, zachwycać, wnosić do aranżacji powiew świeżości. Inspiracją dla ich tworzenia staje się rzeczywistość otaczającego świata. W ich przypadku nie potrzeba wyszukanych materiałów, czy bogatych zdobień. Wystarczy zabawa formą. Oświetlenie wnętrz w nowoczesnym stylu cieszy się popularnością wśród odbiorców, którzy cenią proste, a zarazem oryginalne rozwiązania.

Previous post W jaki sposób pielęgnować drewniane meble ogrodowe?
Meble do pokoju dla dziewczynki - sprawdzone pomysły na funkcjonalne aranżacje Next post Meble do pokoju dla dziewczynki – sprawdzone pomysły na funkcjonalne aranżacje

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge