Meble kuchenne gotowe czy na wymiar

Meble kuchenne gotowe czy na wymiar
0 0

Kuchnia jest sercem domu, najważniejszym pomieszczeniem, w którym domownicy spotykają się na wspólnych posiłkach i rozmowach. Nie bez znaczenia jest więc jej wyposażenie. Meble kuchenne gotowe, czy też takie, które zostały wykonane na zlecenie inwestora, będą w istotny sposób wpływać na jej funkcjonalność. Wśród osób, które są na etapie remontu kuchni i wyboru mebli znajdziemy zwolenników zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania. Jakie argumenty ich przekonują?

Meble kuchenne gotowe, bardzo popularne w przeszłości, dziś również są możliwe do kupienia w sklepach meblowych. Co istotne, pod względem wykonania oraz aspektów wizualnych wcale nie muszą ustępować tym, które zostaną wykonane na wymiar. Co zatem je odróżnia?

Meble kuchenne gotowe do samodzielnego montażu

Gotowe zestawy mebli doskonale sprawdzą się wtedy, gdy planujemy częste przeprowadzki. Ich stosunkowo prosty montaż oraz demontaż okazuje się wtedy sporym atutem. Dobrze wyglądają w pomieszczeniach o standardowym układzie i metrażu. Niestety mogą być trudne do wprowadzenia do pomieszczeń małych, wąskich i trudnych do zaaranżowania ze względu na układ albo umiejscowienie. Tak jest na przykład z kuchnią zlokalizowaną na poddaszu pod skosem albo pod schodami. Podobnie będzie wyglądała sytuacja wtedy, gdy we wnętrzu znajdują się nietypowe wnęki.

Meble kuchenne gotowe mają jednak tę zaletę, że są zdecydowanie tańsze od wykonywanych na zamówienie. Atutem jest też czas realizacji zamówienia. Często wystarczy zamówić gotowy zestaw w salonie meblowym i odebrać go nawet tego samego dnia. Wiele takich zestawów jest przygotowana do samodzielnego montażu, co dodatkowo obniża koszt mebli kuchennych.

Pewnym rozczarowaniem może okazać się jednak to, że meble nie będą idealnie dopasowane do potrzeb domowników, a także to, że nie będą dobrze wpasowane w konkretne pomieszczenie. Możliwe jest zatem, że pozostanie niezagospodarowana przestrzeń, którą trudno będzie wypełnić w inny sposób, tworząc przy tym efektowną aranżację.

Meble kuchenne wykonane na wymiar

Wielu inwestorów wybiera jednak wykonanie mebli na wymiar. Rozwiązanie to, choć ma wiele zalet, jest jednak zdecydowanie kosztowniejsze. Realizacją kuchni na wymiar zajmują się pojedynczy wykonawcy albo wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. Koszt zależny jest od wielu czynników, takich jak dobrane materiały, ilość i rodzaj elementów, stopień skomplikowania projektu, a także rejon kraju. Ogromną zaletą jest to, że zabudowa kuchenna na wymiar może zostać idealnie wpasowana w przestrzeń pomieszczenia, czego nie są w stanie zapewnić meble kuchenne gotowe. Meble na wymiar mogą zostać dopasowane do istniejących we wnętrzu wnęk, skosów i innych miejsc trudnych do zagospodarowania.

Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że koszt jest zdecydowanie wyższy, a na realizację projektu należy poczekać kilka tygodni. Warto wziąć pod uwagę również to, że zrealizowane zamówienie może nieco odbiegać od projektu, o czym przekonamy się dopiero po jego wykonaniu.

Najważniejszym czynnikiem decyzyjnym jest tu zwykle estetyka wnętrza oraz budżet, jaki inwestor może przeznaczyć na realizację kuchni. Meble kuchenne gotowe mają sporo zalet, jednak ważnym argumentem przemawiającym przeciw jest niskie prawdopodobieństwo idealnego wpasowania w przestrzeń pomieszczenia.

Salon industrialny, czyli jaki? Previous post Salon industrialny, czyli jaki?
Dekoracje świetlne - jak zaaranżować niepowtarzalną przestrzeń Next post Dekoracje świetlne – jak zaaranżować niepowtarzalną przestrzeń

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge