Meble do pokoju dla dziewczynki – sprawdzone pomysły na funkcjonalne aranżacje

Meble do pokoju dla dziewczynki - sprawdzone pomysły na funkcjonalne aranżacje
0 0

Pokój małej księżniczki powinien być nie tylko ładny, ale również funkcjonalny. Warto więc zaprojektować go z głową. Meble do pokoju dla dziewczynki zdecydowanie będą się różnić od tych, które ustawimy w salonie albo naszej sypialni. Jednak nawet wtedy, gdy szukamy produktów typowo dziecięcych, nie zapominajmy o ich praktycznych zastosowaniach.

O jakich zastosowaniach możemy mówić, gdy chodzi o meble do pokoju dla dziewczynki? Okazuje się, że tych jest bardzo wiele. Dla przykładu warto wspomnieć o łóżku, które sprawdzi się jako wygodne, jednoosobowe spanie dla dziecka, ale jednocześnie – jeśli zajdzie taka potrzeba – przekształci się w duże, dwuosobowe łóżko. Doskonałą alternatywą są też meble, które rosną wraz z dzieckiem. Takich przykładów może być więcej.

Meble do pokoju dla dziewczynki dopasowane do potrzeb dziecka

Wielu rodziców aranżując przestrzeń dla dziecka, wybiera meble ładne, ale nie zawsze praktyczne. Często dzieje się tak za namową samych dzieci zafascynowanych produktami, na których umieszczono wizerunek ulubionego bajkowego bohatera. Warto się jednak zastanowić, czy jest to najlepsze rozwiązanie. Ulubiony bohater może się szybko znudzić, tymczasem mebel, który nie spełnia wszystkich oczekiwań pod względem funkcjonalności, pozostanie…
A może lepiej wybierać meble do pokoju dla dziewczynki, które będą przede wszystkim funkcjonalne? W tym miejscu warto zwrócić uwagę na wygodę, jaką dają jednoosobowe łóżka, które w łatwy sposób można przekształcić w dwuosobowe. To doskonała alternatywa dla rodziców, których pociechy potrzebują jeszcze ich obecności, by spokojnie zasnąć.

Funkcjonalne meble, które rosną wraz z naszymi dziećmi

Biurko dla dziecka powinno być dopasowane do jego wzrostu, dzięki czemu będzie wygodne. Z drugiej jednak strony często mamy pokusę, by kupić trochę większe meble, które będą mogły posłużyć nieco dłużej. Warto jednak pamiętać, że za duże biurko będzie dla maluszka po prostu niezbyt wygodne. Tymczasem komfort jest bardzo istotny przy nauce – zwłaszcza w pierwszych klasach, gdy staramy się wyrobić w dziecku dobre nawyki.

Jak rozwiązać ten problem? Doskonałą opcją będą meble do pokoju dla dziewczynki, które będą rosły wraz z pociechą. Przykładem jest biurko z regulacją wysokości. Można ustawić wysokość jego blatu w taki sposób, by odpowiadał wzrostowi małego dziecka. W miarę upływu czasu i tego, jak dziewczynka będzie rosła, będzie można też podnosić blat do góry.

A co z bohaterami z dziecięcych bajek?

Wybierając meble do pokoju dla dziewczynki pozbawione naklejek z ulubionymi dziecięcymi postaciami, nie musimy z nich rezygnować całkowicie. Ba, jest nawet wskazane, by takie postaci gdzieś w dziecięcym pokoju się pojawiły. Dlatego, jeśli wybierzemy uniwersalne meble, które posłużą zarówno małej, jak i nieco większej dziewczynce, pamiętajmy, że podobizny dziecięcych bohaterów można wprowadzić do aranżacji w inny sposób. To mogą być ścienne naklejki albo obrazki.

Meble do pokoju dla dziewczynki mogą być zarazem ładne i funkcjonalne. Warto zwrócić uwagę także na to, że były uniwersalne i mogły służyć dziecku przez wiele kolejnych lat.

Oświetlenie wnętrz w nowoczesnym stylu Previous post Oświetlenie wnętrz w nowoczesnym stylu
Architektura ogrodu - planujemy przydomową przestrzeń z głową Next post Architektura ogrodu – planujemy przydomową przestrzeń z głową

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge