Majowe i czerwcowe święta – przygotuj się na pakowanie prezentów!

0 0

W maju Dzień Matki, a w czerwcu święto najmłodszych. Już teraz wybieramy prezenty, szukamy upominków, które oddadzą uczucia do najbliższych. Sytuacja jednak zmusza nas do częstszego zostawania w domu. Nie każdemu uda się wręczyć prezent osobiście. Mamy jednak możliwość zapakowania wybranych produktów i wysłania ich pod wskazany adres. Co wybrać do pakowania, aby podarunek, który nie będzie wręczany osobiście, wciąż sprawiał tę samą radość?

Kolorowe pudełka i torebki

Kupiliśmy coś w pobliskim sklepie lub zamówiliśmy w Internecie? Świetnie! Zatem możemy pomyśleć, jak to zapakować. Miejmy na uwadze, że każdy kocha rozpakowywanie prezentów. Od zewnętrznego opakowania zaczyna się prawdziwa radość, choć wiadomo, że wnętrze jest najważniejsze. Decydując się na wysyłkę prezentu, możemy sprawić, że otwieranie paczki będzie niemalże tą samą przyjemnością, co wtedy, gdy dostawaliśmy prezent osobiście.

Postawmy na kolorowe papiery, torebki i pudełka. Pośród tych ostatnich możemy zadecydować też o zapakowaniu w karton lub pudełko fasonowe, które nie będą w żaden sposób ozdobione, ale to my sami nadamy ich dekoracyjnego wyrazu. Wystarczy takie artykuły dobrać do wagi i rozmiaru prezentu, który ma się znaleźć wewnątrz paczki. Odpowiednie produkty do pakowania zaoferuje nam dowolny producent opakowań.

Pamiętajmy o tym, że poza estetyką, pakunki muszą być tak przygotowane, aby cało i bezpiecznie dotarły do adresata. Jak o to zadbać?

Wypełnianie paczek

Mamy już przygotowany prezent. Ozdobione pudełka, kolorowa kokardka, dekoracyjna torebka we wzory, które wyrażają, o jakie święto chodzi. Co zrobić, aby umieszczenie takiego podarunku w większym kartonie nie spowodowało jego uszkodzenia podczas transportu?

Wolne przestrzenie w pudełku kartonowym należy szczelnie wypełnić. Przyda się do tego na przykład folia bąbelkowa. Nadaje się do owijania dowolnych produktów. Amortyzuje, ponieważ zastosowano w niej pęcherzyki wypełnione powietrzem. W razie ewentualnego upadku paczki, zawartość nie ulega uszkodzeniu.

Innym rozwiązaniem są styropianowe kulki lub skropak. Ta ostatnia opcja jest o tyle dobra, że mamy do czynienia z surowcem ekologicznym, który nadaje się do ponownego wykorzystania oraz podlega recyklingowi. Kolejna propozycja to wybór poduszek powietrznych. Choć nie wypełniają szczelnie każdego wolnego kąta w kartonie, z powodzeniem chronią wszystko, co znalazło się w pakunku.

Estetycznie, ale i oszczędnie

Wspomniane sposoby i materiały służące do pakowania paczek, zapewniają estetykę artykułów, które mają trafić do rąk odbiorców jako podarunki. Ich atutem jest również to, że to artykuły zabezpieczające i do pakowania, które są lekkie, dlatego nie wpływają znacząco na masę paczki i nie podwyższają kosztów wysyłki.

Jeśli już wybraliśmy prezent, wiemy, że nie będziemy mogli się spotkać osobiście z kimś bliskim, komu chcemy go podarować, wybierzmy akcesoria i artykuły do pakowania oraz zabezpieczania. Prezent tak przygotowany i opakowany, dotrze bez uszkodzeń do adresata!

Previous post Lampki cotton balls – pomysły na modne wnętrze małym kosztem
Next post Jak zapakować przesyłkę – kilka sprawdzonych porad

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge