Lampa podłogowa stojąca – oryginalny design i niepowtarzalna stylistyka

Lampa podłogowa stojąca - oryginalny design i niepowtarzalna stylistyka
0 0

Urządzając wnętrze mieszkalne, możemy zastosować różne typy oświetlenia. Tym najważniejszym jest oświetlenie ogólne. Oprócz tego w aranżacji może zagościć lampa podłogowa stojąca. Przypisuje się jej różne funkcje w zależności od pomieszczenia i jego przeznaczenia. Zaskakująca jest ogromna różnorodność opraw z tej kategorii. Od niezwykle prostych, minimalistycznych, charakteryzujących się skandynawskim designem, po bogato zdobione lampy w stylu glamour.

Lampa podłogowa stojąca nie musi się ograniczać do klasycznej formy z abażurem. Na rynku jest szeroki wybór różnych opraw, które wpisują się w rozmaite style architektury wnętrz. Dlatego z łatwością znajdziemy takie lampy, które spełnią różne oczekiwania. Dlaczego warto zdecydować się na wprowadzenie ich do aranżacji?

Lampa podłogowa stojąca podnosi funkcjonalność wnętrza

Warto zdać sobie sprawę z tego, że lampom podłogowym można przypisywać wiele różnych funkcji. Te będą się różnić w zależności od przeznaczenia konkretnego pomieszczenia oraz sposobu, w jaki ustawimy lampę. Jeśli postawimy ją w sypialni koło łóżka, to oprawa sprawdzi się jako oświetlenie nocne. Stworzy komfortowe warunki do poruszania się po zmroku, powoli wyciszyć się przed snem i poczytać przed zapadnięciem w sen.

Jeśli ustawimy ją w salonie obok kanapy, to będzie pełniła funkcję oświetlenia strefy wypoczynkowej. Po wyłączeniu oświetlenia ogólnego pozwoli na stworzenie klimatycznego nastroju i relaks przed telewizorem albo w gronie rodzinnym lub pośród przyjaciół.

Lampa podłogowa stojąca może też pełnić funkcję oświetlenia strefy przeznaczonej do pracy albo nauki. W tym przypadku powinna zagościć w pobliżu biurka. Ustawiamy ją w taki sposób, by dokładnie oświetlała jego blat, jednocześnie jednak nie raziła w oczy pracujących przy biurku osób.

Stylistyka opraw podłogowych – zróżnicowany design, kolorystyka, funkcjonalność

Nie wszystkie lampy podłogowe cechują się prostotą i minimalizmem. Niektóre z nich są bogato zdobione i niezwykle dekoracyjne. Przykładem są oprawy w stylu glamour albo nowojorskim. Powtarzającym się w ich przypadku materiałem jest szkło. Równie często są to lampy z abażurem i ozdobnym stojakiem.

Dużym zainteresowaniem inwestorów cieszy się lampa podłogowa stojąca na trójnogu, który tworzy designerskie połączenie z prostym kloszem w stonowanych barwach. Z taką oprawą będziemy mieć do czynienia między innymi w aranżacjach w stylu skandynawskim. Jednak to nie jedyny sposób mocowania opraw. Podporę lamp podłogowych mogą stanowić nogi w formie długich pałąków, ruchomych ramion lub całkowicie prostych, na których osadzony jest abażur, metalowy klosz albo nawet kilka kloszy. Bo lampa podłogowa – należy o tym pamiętać –  może mieć więcej niż jedno źródło światła.

Lampa podłogowa stojąca to nie tylko funkcjonalne oświetlenie. Bardzo często jest też dekoracyjnym elementem aranżacji. Jej zaletą jest mobilność. Pozwala szybko zmienić wystrój wnętrza.

Architektura ogrodu - planujemy przydomową przestrzeń z głową Previous post Architektura ogrodu – planujemy przydomową przestrzeń z głową
Elektryczne ogrzewanie domu - poznaj jego zalety Next post Elektryczne ogrzewanie domu – poznaj jego zalety

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge