Korzystaj z oświetlenia wygodnie i oszczędnie!

0 0

Rachunki za prąd to dla wielu z nas zmora. Szukamy sposobów na to, by oszczędzić, ale niekoniecznie rezygnując z tak ważnego oświetlenia. Na rynku znajdziemy kilka rozwiązań, technicznych nowinek, które sprzyjają obniżaniu rachunków za prąd. Ponadto pozwalają na bardziej komfortowe korzystanie z oświetlenia, a co za tym idzie, wszystkich domowych pomieszczeń. Na co warto postawić?

Włączniki dotykowe – estetycznie, wygodnie, oszczędnie

Klasyczne włączniki nie są estetyczne. Trudno utrzymać je w czystości. Do tego mała wygoda użytkowania, gdy za każdym razem trzeba wstawać, aby włączyć lub wyłączyć wybraną lampę. Na rynku pojawiły się jednak włączniki dotykowe, którymi można sterować zdalnie, za pomocą dołączonego pilota. Czym się charakteryzują?

Panele dotykowe są bardzo estetyczne. To szklane tafle, które mogą się wtapiać w tło. Są płaskie, gładkie i łatwo je utrzymać w czystości. Podstawowa paleta kolorystyczna pozwala na dopasowanie do dowolnej aranżacji. Nie brakuje im elegancji, której oczekujemy we współczesnych wnętrzach. Panele dotykowe, jak te z oferty sklepu Gajwer, mają jeszcze inną zaletę. Można w nich umieścić włączniki zarówno do oświetlenia, jak i rolet zewnętrznych czy klimatyzacji. Mamy zatem okazję do wygodnego sterowania przy pomocy jednego pilota.

Gdzie tu miejsce na oszczędności? Decydując się na tego typu włączniki, możemy swobodnie sterować natężeniem światła, ale i zdalnie włączać lub wyłączać poszczególne lampy. Nie ma ryzyka, że wychodząc z danego pomieszczenia i zapominając o wyłączeniu światła, będzie ono włączone na darmo przez długi czas. Bez wstawania z kanapy uda nam się je wyłączyć. Podobnie jest z klimatyzacją czy roletami zewnętrznymi.

Włączniki tego typu są łatwe do zainstalowania, niewiele droższe od klasycznych, a jednak stają się długoterminową inwestycją w domostwo.

LED-owe żarówki WiFi

Żarówki sterowane poprzez sieć WiFi, mając do dyspozycji jedynie urządzenie mobilne i aplikację, to nowość, ale szybko zyskująca uznanie odbiorców. Przede wszystkim w takich żarówkach stosuje się technologię LED-ową, a ta jest znana z energooszczędności. Żarówki WiFi pobierają niewiele prądu, a ich żywotność jest największa spośród dostępnych na rynku produktów. To zaś sprawia, że inwestujmy w źródła światła, które szybko przynoszą pożądane oszczędności.

LED-owe żarówki WiFi oferują niemałą liczbę funkcji. Pośród tych podstawowych znajdziemy możliwość ustawiania natężenia światła oraz jego barwy. To zaś pozwala na stworzenie takiej atmosfery w danym pomieszczeniu, jakiej wymaga sytuacja bądź okoliczności. I nie trzeba tego robić wstając z kanapy czy odchodząc od stołu. Wystarczy mieć pod ręką telefon z zainstalowaną aplikacją, która jest kompatybilna z zakupionymi żarówkami.

Mając do dyspozycji takie żarówki, można pozwolić sobie na znacznie więcej. Te bardziej zaawansowane oferują funkcje niezwiązane ze świeceniem. Mogą być bowiem zintegrowane z aromatyzerem, a nawet posiadać wbudowane głośniki. Oświetlenie dzięki nim zaczyna prezentować się bardziej atrakcyjnie, a domowe pomieszczenia stają się jeszcze przyjaźniejsze.

Inwestycja w oszczędzanie

Zarówno żarówki WiFi, jak i włączniki dotykowe oznaczają większe wydatki na samym początku. Powinniśmy jednak przemyśleć korzyści ich zastosowania i mieć na uwadze, że to inwestycja w minimalizowanie rachunków za prąd, a ponadto w o wiele większy komfort życia. Nie da się również ukryć, że obydwa rozwiązania sprzyjają tworzeniu wymarzonych aranżacji wnętrz.

Previous post Grzejniki dekoracyjne pokojowe – nowoczesna sztuka użytkowa
Next post Gniazdka i włączniki do strefy wypoczynku w ogrodzie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge