Jak zapakować przesyłkę – kilka sprawdzonych porad

0 0

Jak zapakować przesyłkę, aby jej transport nie wiązał się z dużymi kosztami, a zawartość była w pełni bezpieczna? Odpowiednie opakowanie to podstawa, ale na tym się nie kończy. Sporo zależy od tego, w jaki sposób będziemy wysyłać pakunek, a także od rodzaju, wagi czy rozmiarów wysyłanych rzeczy. Przedstawiamy kilka sprawdzonych porad, które pomogą sprawnie się uporać z przygotowaniem paczki do wysyłki.

Jak zapakować przesyłkę – korzystaj z informacji przewoźników

Dziś możemy korzystać już nie tylko z usług pocztowych. Do wyboru mamy kurierów, rozmaite firmy przewozowe, dzięki którym dostarczymy paczki także poza granice kraju. Jak zapakować przesyłkę, która ma zostać dostarczona w Polsce, a jak tę, która będzie musiała przetrwać długie godziny w transporcie?

Przede wszystkim należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi pakowania, które znajdziemy na stronach wybranych przewoźników. Dowiemy się z nich, nie tylko jakie koszty poniesiemy, ale również przeczytamy, jakie są wymagania odnośnie wymiarów pakunków, ich oznaczania, wagi czy sposobu zabezpieczania. To bardzo ważne, ponieważ może się okazać, że 1 czy 2 cm różnicy w wymiarach bądź niewiele przekroczona waga pakunku, wymuszą konieczność ponownego zapakowania artykułu.

Przygotuj odpowiednie akcesoria do pakowania

Zarówno te do zabezpieczania od zewnątrz, jak i wewnątrz paczki. W pierwszym przypadku przyda się elastyczna folia stretch. Jak zapakować przesyłkę z jej zastosowaniem? To bardzo proste! Wystarczy pomału ją odwijać i opakowywać nią przesyłkę. Pomocą będzie dyspenser, jeśli pakunek jest duży i nieporęczny. Folia stretch chroni przed dostępem wilgoci i zabrudzeń. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym rozdarcie. Ostre kanty kartonu nie doprowadzą do jej zniszczenia.

We wnętrzu należy zastosować skropak lub poduszki powietrzne, które wypełnią wolne przestrzenie i uchronią zawartość przed przesuwaniem. Można skorzystać z folii bąbelkowej, aby każdy przedmiot nią owinąć. Oddzielnie zabezpieczone rzeczy w ten sposób, nawet te delikatne i wartościowe, będą chronione przed uszkodzeniami bądź stłuczeniem. Folia bąbelkowa amortyzuje wstrząsy, dlatego nieostrożny kurier lub problemy niezależne od czynnika ludzkiego, a pojawiające się w transporcie, nie doprowadzą do zniszczeń.

Właściwie oznacz paczkę

Oznakowanie przesyłki to element, który nie tylko odpowiada za jej dodatkową ochronę. Jest wskazaniem dla kuriera lub listonosza. Ułatwia odpowiednie układanie pakunków w wybranym środku transportu.

Jak zapakować przesyłkę i właściwie ją oznaczyć? Można skorzystać z piktogramów, które informują, gdzie znajduje się dno, a gdzie góra zapakowanej rzeczy. Takie elementy muszą się znaleźć w widocznym miejscu. Do wyboru są również te oznaczające, że wewnątrz umieszczone są kruche, szklane artykuły, te delikatne – chociażby elektronika, z którymi trzeba się obchodzić wyjątkowo ostrożnie.

Na koniec pozostaje przykleić przygotowaną etykietę. Ona również musi się znaleźć w widocznym miejscu. Zawarte na niej dane powinny być czytelne, aby kurier nie miał wątpliwości, gdzie dostarczyć pakunek. Ostatni etap to zaklejenie przygotowanego pakunku taśmą pakową. Najlepiej taką, w której zastosowano klej o dobrych właściwościach klejących. Dzięki temu przesyłka nie ulegnie rozklejeniu w trakcie transportu.

My już wiemy, jak zapakować przesyłkę, aby zadowoliły nas koszty wysyłki, a bezpieczeństwo dostarczanej zawartości nie wzbudzało żadnych wątpliwości. Skorzystajcie z naszych porad, aby zyskać na tej samej gwarancji!

Previous post Majowe i czerwcowe święta – przygotuj się na pakowanie prezentów!
Next post Co wpływa na wysokość kosztów ogrzewania?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge