Jak zapakować prezent na ślub?

0 0

Pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka, która wielu osobom sprawia trudności, a niekiedy budzi wręcz lęk. Czy naprawdę jest to aż tak skomplikowane?Pięknie przygotowane opakowanie na prezent jest równie ważne, co zawartość. Świadczy o trosce i zaangażowaniu osoby obdarowującej. W zależności od okazji prezenty pakuje się nieco inaczej. Obecnie rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi sezon ślubny wszedł w decydującą fazę. Jak zatem zapakować prezent ślubny? Kilka sprawdzonych i prostych tricków opiszemy poniżej.

Pakowanie prezentów – dlaczego jest tak ważne?

Trudno wręcz wyobrazić sobie prezenty bez opakowania. Stanowi ono kluczowy element, spełniający rozmaite funkcje.

Do czego potrzebujemy opakowania? Oczywiście przede wszystkim spełnia rolę dekoracyjną. W końcu jest to pierwsza rzecz, którą widzi osoba obdarowywana, zanim jeszcze sięgnie po sam upominek. Dbałość o najmniejsze detale sprawia, że osoba, dla której prezent jest przeznaczony, czuje się doceniona. A przecież tego właśnie pragniemy, wręczając większe lub mniejsze upominki.

Opakowania na prezent mają też bardziej przyziemną funkcję, gdyż służą po prostu do zabezpieczania zawartości. Zazwyczaj paczki tego typu musimy dostarczyć osobiście lub z pomocą poczty lub kurierów do konkretnego adresata. Materiały pakowe chronią zatem przed uszkodzeniem albo zabrudzeniem upominku, aby mógł w idealnej formie trafić w odpowiednie ręce.

W co się pakuje prezenty ślubne?

Sposobów na pakowanie prezentów ślubnych jest naprawdę wiele. Szczerze powiedziawszy, wiele zależy od naszej pomysłowości, upodobań obdarowywanego oraz typu upominku, który chcemy wręczyć.

Do najczęściej wybieranych materiałów należą oczywiście pudełka, torebki, a także papiery i folie.

Pudełka i torebki ozdobne to rozwiązania najpraktyczniejsze. Nie wymagają bowiem wielkiego wysiłku do uzyskania spektakularnych, dekoracyjnych efektów. Często pojawiają się na nich okolicznościowe printy, występują w wielu kolorach, z najróżniejszymi fakturami. Można w nich schować nawet nieforemne przedmioty lub kilka drobiazgów różnej wielkości.

Nieco więcej wysiłku wymaga pakowanie w papier, folię i celofan. Choć trzeba przyznać, że w ich przypadku można się wykazać większą kreatywnością. Oczywiście, aby upominek wyglądał pięknie, trzeba poświęcić na to nieco czasu. Uspokajamy jednak – pakowanie prezentów w papier lub folię nie jest bardzo trudne. Wystarczy tylko skorzystać z kilku prostych wskazówek.

Jak pakować prezenty ślubne w papier?

Pakowanie prezentów w papier to rozwiązanie praktykowane przez wiele osób od lat. Dzięki niemu uzyskuje się piękne efekty oraz skutecznie zabezpiecza się zawartość pakunku.

Najprostsze jest oczywiście zawinięcie w papier przedmiotów o regularnej formie i twardej powierzchni, jak elektronika w pudełkach lub książki. Wówczas pakowanie staje się zdecydowanie prostsze.

O czym pamiętać? Przede wszystkim o tym, żeby podczas zawijania umieścić zakończenia papieru od spodu tak, by z wierzchu uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Papier lub folia muszą być czyste, niepopisane i niewymięte.

Papier na powierzchni prezentu ślubnego należy dobrze naciągnąć, aby nie tworzyły się na nim nieestetyczne fałdy i zagięcia, które sprawiają, że prezent wygląda niechlujnie.

A jak zapakować prezent o nieregularnej powierzchni? Czy da się go zawinąć w papier lub folię? Jak najbardziej jest to możliwe, wymaga jednak nieco większej wprawy i determinacji. Istnieje jednak trick ułatwiający to zadanie. Prezent opakowuje się bowiem w papier lub wielobarwną folię niczym cukierki. Na obu końcach dodatkowo przewiązuje się go ozdobnymi wstążkami i rozmaitymi elementami ozdobnymi.

Pozostaje jeszcze pakowanie w celofan, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przy pomocy tego materiału pakowego udaje się pięknie zabezpieczyć prezent, gdy nie zależy nam specjalnie na niespodziance i ukryciu zawartości przed wzrokiem osób obdarowywanych.

Jak opakować prezent ślubny w celofan? Wystarczy ułożyć przedmiot na środku, czystego arkusza, unieść jego brzegi i zawiązać je wstążką powyżej upominku. Zbyt mocno odstające zakończenia celofanu można delikatnie przyciąć, dla uzyskania optymalnego efektu wizualnego.

Pakowanie prezentów – to proste!

Pakowanie prezentów ślubnych wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy nieco chęci oraz pomysł, co zrobić, żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić upominek.

Nie ma znaczenia, czy wybierzemy pudełko, papier czy folię. Postarajmy się jednak włożyć sporo serca w zabezpieczenie prezentu. Niech wygląda schludnie, elegancko i pokazuje, jak bardzo cenimy osobę obdarowywaną. Niekiedy bowiem drobiazg zapakowany z sercem potrafi ucieszyć zdecydowanie bardziej niż największy i najdroższy nawet prezent.

Artykuł przygotowano przy współpracy z 

Ogrzewanie w domu - wybór najlepszego systemu grzewczego Previous post Ogrzewanie w domu – wybór najlepszego systemu grzewczego
Next post Folia stretch – właściwości i zastosowanie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge