Jak dobrać meble ogrodowe do nowoczesnej aranżacji?

0 0

Nowoczesna aranżacja ogrodu to minimalistyczne ujęcie surowej przestrzeni, a innym razem połączenie naturalnych materiałów ze współczesnymi surowcami, które górują pośród industrialnych przestrzeni. Tak naprawdę każdy z nas inaczej będzie pojmował aranżację nowoczesną, co oznacza, że poszczególne ogrody stają się unikalne. Intrygują, fascynują i cieszą oczy.

Jak dobrać meble ogrodowe, aby oddać ich charakter, zagwarantować sobie wygodę i funkcjonalność, a przy tym cieszyć się ich trwałością na lata użytkowania?

Nowocześnie z elementami drewna

Choć drewno to surowiec naturalny i kojarzący się głównie z elementami architektury klasycznej czy wręcz rustykalnej, nic nie stoi na przeszkodzie, by zagościł w ogrodach o współczesnej aranżacji. Właściciele domów inteligentnych również mogą postawić na ten materiał. Wbrew pozorom jest on na tyle uniwersalny, że jego wkomponowanie w dużą dozę surowości i minimalizmu, przynosi bardzo ciekawy efekt.

W tak zorganizowanej przydomowej przestrzeni, gdzie zachowana została symetria, każdy centymetr jest pieczołowicie zaplanowany, a detale to najnowsze trendy ogrodnicze, meble ogrodowe drewniane dodają ciepła i uroku. Mogą być łączone z elementami szklanymi bądź metalowymi. Dzięki temu zyskują nie tylko na trwałości, ale i stają się w pełni spójne z zastosowaną stylistyką nowoczesnego ogrodu. Są ponadto wizualnie lżejsze.

Technorattan na pokładzie

Dużym uznaniem wciąż cieszy się technorattan. To tworzywo sztuczne, ale dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu można liczyć na meble ogrodowe, które przetrwają lata użytkowania, i to niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

Technorattan idealnie wpisuje się w nowoczesne kompozycje zielonych przestrzeni. Przy tym wnosi powiew świeżości, ale i nutę klasyki, ponieważ do złudzenia przypomina naturalną plecionkę rattanową. Kształty, które przyjmują meble ogrodowe technorattanowe, pozwalają na stworzenie unikalnej aranżacji. Przy tym krzesła, fotele, a także zestawiane z modułowych elementów kanapy ogrodowe wypoczynkowe, uzupełnia się kolorowymi, miękkimi poduchami. Te zaś ożywiają najbardziej minimalistyczne ogrody, w których dominuje chociażby beton, kamień, neutralne i jasne barwy.

Metal zawsze w modzie

Ostatnia propozycja to meble ogrodowe wykonane z metalu. Mogą być stalowe lub aluminiowe, ale i łączone z drewnem. Propozycji jest niemało, dlatego najbardziej wymagający sięgną po produkty, które spełnią ich oczekiwania.

Ciekawie prezentują się metalowe meble ogrodowe, z ażurowymi siedziskami i oparciami. Kuta stal, subtelne zdobienia dodają lekkości takim produktom. Całość prezentuje się nad wyraz nowocześnie, ale jest tu również miejsce na nutę klasyki, która urozmaica.

Aluminiowe meble to zaś łączenia z kolorowymi materiałami innego rodzaju. Współczesne kształty, linie i detale, które wpływają na wyeksponowanie natury współcześnie zaplanowanej przydomowej przestrzeni. Są przy tym lekkie, wręcz zwiewne, dlatego sprawdzą się zarówno w ogrodzie, na tarasie, jak i na balkonie.

Decyzja ostateczna

Ostateczny wybór zależy w głównej mierze od naszych potrzeb i oczekiwań. Każda z opisanych propozycji łączy w sobie nowoczesną prezencję, funkcjonalność i wygodę użytkowania. Kształty, kolory i detale dobierajmy w taki sposób, aby odzwierciedlały przyjętą stylistykę ogrodu. Tworzyły wraz z nią harmonijną całość. Dzięki temu będziemy się cieszyć przyjazną, estetyczną, unikalną aranżacją, ale i tą, która oddaje charakter nowocześnie urządzonej przestrzeni.

Previous post Zbyt mała kuchnia? Uczyń ją optycznie powiększoną!
Next post Komplety ogrodowe rattanowe – za co je lubimy?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge