Inteligentne oświetlenie – na czym to polega i czy warto je wybrać?

0 0

Inteligentne oświetlenie to propozycja zarówno do obiektów wznoszonych zgodnie z wymogami budownictwa pasywnego, jak i tradycyjnego. Coraz częściej możemy znaleźć smart żarówki i smart lampy w sklepach internetowych oraz marketach stacjonarnych.

Na czym polega smart oświetlenie? Czy warto je wybrać, a jeśli tak, to jakie przynosi korzyści? Przyglądamy się inteligentnym żarówkom i lampom!

Inteligentne oświetlenie, czyli wygoda sterowania

W smart oświetleniu liczy się w dużej mierze wygoda sterowania światłem. Można liczyć na dołączony pilot zdalnego sterowania lub dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne. Co to oznacza? Możliwość zarządzania oświetleniem bez podnoszenia się z kanapy lub fotela. Wygodnie, szybko, a do tego z ciekawymi opcjami.

Inteligentne oświetlenie to duża wygoda nie tylko dzięki zdalnemu sterowaniu. Klasyczne żarówki i lampy nie pozwalają bowiem na zmianę parametrów światła, np. natężenia lub barwy. W smart produktach mamy za to taką możliwość. Za pomocą pilota lub aplikacji zainstalowanej w wybranym urządzeniu mobilnym, decydujemy o tym, w jaki sposób ma być oświetlone wybrane wnętrze. To przecież światło w dużej mierze decyduje o komforcie korzystania z poszczególnych pomieszczeń, i właśnie tę wygodę mamy na myśli.

Komfort sterowania polega również na włączaniu i wyłączaniu poszczególnych punktów świetlnych bez podchodzenia do włączników. Jeżeli zapomnieliśmy nacisnąć włącznik wychodząc z danego pomieszczenia, nie musimy do niego wracać. Wystarczy użyć pilota lub aplikacji.

Sposób na oszczędności

Ze smart oświetleniem można oszczędzać na prądzie. W tym roku czekają nas duże podwyżki za media, a największą różnicę odczujemy na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli szukamy miejsca na oszczędności, ale nie chcemy popadać ze skrajności w skrajność i siedzieć przy świeczkach, postawmy na inteligentne żarówki i lampy. Gdzie tu miejsce na oszczędności?

Zarządzanie oświetleniem za pomocą produktów smart, polega na możliwości zmiany natężenia światła. Dostosowujemy ten parametr do funkcjonalności danego pomieszczenia i/lub aktualnych potrzeb. Tak naprawdę rzadko kiedy potrzebne jest nam 100% natężenie światła. Wystarczy niewielka zmiana, aby tej różnicy nie zauważyć, ale odczuć ją na rachunkach za energię elektryczną.

Ciekawe efekty w domowej aranżacji

Oświetlenie spełnia funkcje praktyczne i dekoracyjne. Bez niego trudno by nam było swobodnie wykonywać codzienne czynności, w tym obowiązki domowe i zawodowe. To samo światło bierze również udział w budowaniu atmosfery każdego wnętrza. Barwa, natężenie, kierunek padania światła – te elementy decydują o nastroju, a przecież w zależności od sytuacji i danej chwili, potrzebna będzie inna atmosfera.

Smart żarówki dają szansę na dopasowanie barwy światła, więc i stworzenie atmosfery, która sprzyja romantycznej kolacji. Innym razem relaksowi w pojedynkę, wyciszaniu się przed snem bądź koncentrowaniu na pracy wykonywanej w domu.

Poprzez zmianę barwy światła, a także kierunku jego padania można również podkreślić najbardziej efektowne elementy aranżacji. Innym zaś razem odwrócić uwagę od defektów architektonicznych lub tych miejsc, które mają pozostać prywatne i które nie są przewidziane dla wzroku osób postronnych.

Za pomocą inteligentnego oświetlenia nie tylko zarządzamy poszczególnymi źródłami światła, lecz również tworzymy sceny świetlne, dekorujemy wnętrza i dbamy o ich atmosferę. Inteligentne oświetlenie warto zatem wybrać dla własnego komfortu i oszczędności na rachunkach za prąd.

Previous post Nowoczesne tapety do przedpokoju
Next post Hybrydowe grzejniki elektryczne – system oszczędny i wygodny w użytkowaniu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge