Hybrydowe grzejniki elektryczne – system oszczędny i wygodny w użytkowaniu

0 0

Ogrzewanie każdego roku pochłania sporą część budżetu domowego. W bieżącym roku problem narasta, ponieważ przyjdzie nam zapłacić dużo więcej za media, w tym energię elektryczną. Czy można liczyć na oszczędności i komfort termiczny korzystając z grzejników elektrycznych?

Hybrydowe grzejniki elektryczne – nowoczesne rozwiązanie

Tradycyjne grzejniki konwekcyjne coraz częściej nie spełniają naszych oczekiwań. Problem leży w kilku kwestiach – zbyt dużych różnicach temperatur występujących przy podłodze i pod sufitem, ponadto w krążącym w powietrzu kurzu oraz w małym komforcie termicznym. Do tego trzeba się zmierzyć z rachunkami za sezon grzewczy, z udźwignięciem których budżet domowy bardzo często ma spore problemy.

Powyższych niedogodności można uniknąć, wybierając hybrydowe grzejniki elektryczne, które oferuje sklep https://econovli.pl/. Mimo konieczności korzystania z energii elektrycznej, domownicy zyskują na oszczędnościach, dużym komforcie termicznym bez konieczności ciągłego dogrzewania wnętrz, a także na praktycznych funkcjach dodatkowych.

To nowoczesne rozwiązanie bazuje na połączeniu najlepszych cech oferowanych przez grzejniki elektryczne oraz promienniki podczerwieni. Na czym polega zasada działania grzejników-hybryd?

Dwa wydajne elementy grzewcze

W hybrydowych grzejnikach elektrycznych występują dwa elementy grzewcze, które są niezwykle wydajne podczas pracy. Mowa o elemencie aluminiowym oraz promieniowaniu podczerwonemu.

Element aluminiowy odpowiada za ogrzanie pomieszczenia, co następuje niezwykle szybko. Z kolei moduł działający na zasadzie zjawiska promieniowania podczerwonego, ma za zadanie równomiernie rozprowadzać uzyskane ciepło przez długi czas. Dzięki współpracy obydwu elementów dochodzi do niewielkiego poboru energii elektrycznej, tylko do momentu uzyskania pożądanej temperatury. Następnie ciepło jest rozprowadzane bez korzystania z zasobów prądu. Element aluminiowy ponownie zaczyna pracować, tylko w momencie, w którym zostaną wykryte wahania temperatury.

Wygodnie i z dodatkowymi funkcjami

Opisany sposób ogrzewania wnętrz jest bardzo wygodny dla użytkowników, ponieważ nowoczesne grzejniki tego rodzaju posiadają termostaty do regulacji. Ponadto można wybierać spośród modeli grzejników, opatrzonych wyświetlaczami, dzięki czemu obsługa jest prosta i niezwykle intuicyjna.

Wśród hybrydowych grzejników znajdują się również funkcje dodatkowe. Urządzenie może być wyposażone w czujniki wykrywające otwarte okno lub nieobecność domowników w pomieszczeniu. W efekcie grzejnik obniża temperaturę w pokoju, aby nie dochodziło do zbędnego ogrzewania i ucieczki ciepła. Gdy zaś ponownie w pomieszczeniu pojawi się ktoś z domowników, temperatura szybko wraca do zadanego poziomu.

Oszczędności, komfortowy sposób użytkowania, a do tego elegancki wygląd. To wszystko sprawia, że warto rozważyć wybór hybrydowych grzejników elektrycznych. Ich zastosowanie to gwarancja satysfakcji z użytkowania na wiele sezonów grzewczych.

Previous post Inteligentne oświetlenie – na czym to polega i czy warto je wybrać?
Next post Panelowy promiennik podczerwieni – bezpieczne i zdrowe ogrzewanie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge