Folia stretch – właściwości i zastosowanie

0 0

Folia stretch to materiał, który znamy od dawna. Korzysta z niego branża opakowaniowa. Niezbędny jest w magazynach i na halach, a także na produkcji. Przydaje nam się w życiu codziennym. Czym się wyróżnia i jakie możliwości zastosowania niesie ze sobą folia stretch?

Folia stretch – wyjątkowe właściwości

Stretchowa folia jest niezwykle elastyczna, a co za tym idzie – bardzo wydajna. Ta właściwość jest ważna dla użytkowników prywatnych, głównie zaś firm. Wydajność ma bowiem ogromne znaczenie względem kosztów, między innymi związanych z pakowaniem, przechowywaniem czy transportem dowolnych artykułów.

Elastyczność, którą oferuje folia stretch, oznacza również łatwość jej stosowania. Bez problemu nadaje się do owijania rozmaitych produktów, nawet tych kanciastych czy o ostrych brzegach. Dodatkowo można do niej zastosować dyspenser, by podczas regularnego pakowania dużych ilości produktów przyspieszyć cały proces.

Kolejne właściwości, które doceniamy to duża wytrzymałość na rozciągliwość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Owinięte tą folią pakunki bądź pojedyncze przedmioty są świetnie zabezpieczone na czas przechowywania czy transportu. Ich ostre krawędzie i kanciaste brzegi nie powodują rozerwania folii.

Folia stretch chroni przed działaniem czynników zewnętrznych. Zabezpieczone nią paczki to gwarancja, że zawartość nie będzie poddana działaniu wilgoci, wody, promieni słonecznych. Do wnętrza nie dostaną się również zabrudzenia i inne drobne cząsteczki, co jest niepożądane.

Przezroczysta i kolorowa

Do wyboru mamy głównie przezroczystą folię stretchową, ale na rynku znajdujemy ją również w różnych kolorach. Transparentna folia to produkt bardzo uniwersalny, który można zastosować do pakowania dowolnych artykułów. Do czego zatem kolorowa odmiana?

Barwiona folia stretch może znaleźć swoje zastosowanie w przypadku chęci ochrony pakunków dyskretnych. Zawinięte w nią pudełka czy kartony, głównie te z wartościowymi przesyłkami, nie kuszą oczu osób postronnych, a tym bardziej potencjalnych złodziei. W barwnej folii nie można dostrzec, co znajduje się wewnątrz, więc sama przesyłka staje się również o wiele bardziej dyskretna.

Zastosowanie

Bez stretchowej folii nie może się obejść branża opakowaniowa ani transportowa. Poza wymienionymi właściwościami warto bowiem wspomnieć, że dzięki temu akcesorium można ze sobą „skleić” kilka pakunków o różnych rozmiarach, kształtach czy wadze. Powstaje niejako jedna paczka, którą zdecydowanie łatwiej się transportuje.

Z tych samych właściwości korzystają użytkownicy prywatni. Mogą przecież zadbać o zabezpieczenie paczek wysyłanych do bliskich. Zastosują również ten surowiec, gdy będą szykować się do remontu lub przeprowadzki.

Folia stretch to produkt – można rzec – wielozadaniowy. Niedrogi, łatwy w zastosowaniu, a jakże przydatny w wielu branżach i w życiu codziennym. Skorzystajmy z niej, jeśli zależy nam na minimalizowaniu kosztów i właściwym zabezpieczeniu. Nie tylko pakunków na czas transportu.

Previous post Jak zapakować prezent na ślub?
Next post Komfort termiczny w łazience – jak go zapewnić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge