Ekologiczne ogrzewanie do domu

Ekologiczne ogrzewanie elektryczne
0 0

Budowa domu to spora inwestycja, która wymaga nie tylko odpowiednich środków finansowych, ale również wiedzy pozwalającej na wybór najlepszych dostępnych rozwiązań. Zagadnieniem, które wymaga wiele uwagi, jest wybór systemu grzewczego. Tej kwestii nie warto pozostawiać przypadkowi, ale gruntownie ją przemyśleć, a ostateczną decyzję podjąć uwzględniając wszystkie za i przeciw.

Wśród wielu dostępnych obecnie rozwiązań dużym zainteresowaniem cieszy się ogrzewanie gazowe. W tym przypadku konieczne jest wydzielenie pomieszczenia, w którym zamontowany zostanie kocioł gazowy. I choć taki rodzaj ogrzewania jest obecnie bardzo popularny, warto zwrócić uwagę na to, że nie zawsze istnieje możliwość jego zrealizowania. Przykładem takiej sytuacji jest brak uzbrojenia działki w sieć gazową albo zbyt wysokie koszty związane z realizacją przyłącza gazowego. Wtedy przychodzi czas na szukanie innych, alternatywnych rozwiązań.

Elektryczne ogrzewanie do domu i jego zalety

Rozwiązaniem, które może spełnić oczekiwania inwestora, jest ogrzewanie elektryczne. W przeszłości postrzegane jako zbyt kosztowne, dziś dzięki dostępnym technologiom jest znacznie bardziej przyjazne dla naszej kieszeni. Jego zaletą jest też to, że nie wymaga wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia, bo w tym przypadku nie ma kotła, a jedynie urządzenia podłączone do sieci zasilającej. Dużym atutem jest również to, że ogrzewanie elektryczne nie przyczynia się do emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Co istotne, jest też proste w montażu i nie pociąga za sobą wysokich kosztów inwestycyjnych. Ponieważ grzejniki elektryczne nie wymagają przyłączenia do układu centralnego ogrzewania, mogą znaleźć zastosowanie tam, gdzie z powodu braku odpowiedniej instalacji, nie ma możliwości zastosowania innego ogrzewania. Jako przykład można tu podać pomieszczenia mieszkalne zaadaptowane na poddaszu.

Warto pamiętać, że ogrzewanie elektryczne może posłużyć jako główne ogrzewanie, które zapewni ciepło w całym domu albo system dodatkowy, stanowiący wspomaganie dla innego systemu grzewczego.

Elektryczne urządzenia grzewcze – rodzaje, przykłady

Ogrzewanie elektryczne może przybierać różną formę – od samodzielnych, przenośnych grzejników, które z powodzeniem można podłączać w różnych pomieszczeniach, po elektryczne maty grzewcze przeznaczone do układania w ścianie albo w podłodze. Elektryczny grzejnik jest o tyle wygodnym urządzeniem, że istnieje możliwość zmiany jego lokalizacji i ustawienia w dowolnym miejscu. To pozwala dostosować ogrzewanie do aktualnych potrzeb użytkowników. Z drugiej strony rzadko wykorzystuje się go jako główny system grzewczy. Najczęściej stanowi wspomaganie dla innego rodzaju ogrzewania albo jest stosowany tam, gdzie nie ma wykonanej instalacji grzewczej.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym. Układane w podłodze, ścianie, a nawet w suficie folie grzewcze na podczerwień albo maty grzewcze doskonale sprawdzają się jako główny system grzewczy. Takie rozwiązanie okazuje się idealne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w budynkach o innym przeznaczeniu, takich jak szpitale, sklepy i hotele. Zaletą jest tutaj wygoda użytkowania instalacji grzewczej, jej bezobsługowość oraz estetyka wnętrza, którą można dzięki podłogówce uzyskać. Brak widocznych grzejników na ścianach pomieszczeń pozwala dowolnie aranżować wnętrze i uwalnia projektanta od uwzględnienia tego  elementu podczas planowania wystroju.

Ogrzewanie elektryczne cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Dzięki wprowadzeniu na rynek takich urządzeń jak hybrydowe, energooszczędne grzejniki Klima oraz maty grzewcze od Hemstedt możemy mówić o wysokim komforcie cieplnym i wygodzie użytkownika. Zaletą ogrzewania elektrycznego jest niezwykle prosta instalacja i możliwość jego dostosowania do potrzeb użytkownika.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Econovli

Nowoczesne lampy ogrodowe - co można dzięki nim zyskać Previous post Nowoczesne lampy ogrodowe – co można dzięki nim zyskać?
Ogrzewanie w domu - wybór najlepszego systemu grzewczego Next post Ogrzewanie w domu – wybór najlepszego systemu grzewczego

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge