Drewniane meble do ogrodu – poznaj ich wady i zalety

Drewniane meble do ogrodu - poznaj ich wady i zalety
0 0

Wystrój ogrodu jest nie mniej istotny od tego, jak urządzamy wnętrze. Na szczególną uwagę zasługuje sposób aranżacji strefy wypoczynkowej. Drewniane meble do ogrodu cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników. To, że znajdują tak wielu zwolenników, ma swoje uzasadnienie. I choć współcześnie dostępnych jest wiele materiałów, z których wykonuje się takie meble, są osoby, które za nic w świecie nie zamieniłyby ich na żadne inne.

Drewniane meble do ogrodu mają wiele atutów. To dzięki nim od lat niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Niestety nie są też wolne od wad. Ich wygląd i kondycja zależy w dużym stopniu od tego, w jaki sposób są pielęgnowane i zabezpieczane przed uszkodzeniami.

Wygląd drewnianych mebli

Tym, co przekonuje wielu użytkowników, jest efektowny wygląd mebli. Wiele osób ceni je za piękny rysunek słojów i ładny kolor, który może się różnić w zależności od gatunku drewna. Dzięki temu każdy zainteresowany może wybrać takie modele, które najlepiej wpisują się w jego gust i oczekiwania. Warto zwrócić uwagę, że wybierając drewniane meble do ogrodu, nie musimy się ograniczać do gatunków rodzimych. Dużą popularnością cieszą się też gatunki egzotyczne, które mogą być nawet trwalsze od tych, które są produkowane z drewna pochodzącego z naszego kraju.

Drewniane meble cechują się wysoką estetyką. Cenimy je też za naturalny materiał, z którego powstają. Ustawione w przestrzeni wypoczynkowej dodają jej uroku i zapewniają komfort podczas relaksu. Doskonale wyglądają na tle ogrodowej roślinności i dobrze komponują się z innymi, występującymi w ogrodzie materiałami, takimi jak kamień, szkło czy metal. Mogą zostać ustawione na tarasie, balkonie, patio, w altanie albo bezpośrednio na trawniku.

Drewniane meble do ogrodu, a wygoda użytkowników

Niektórzy użytkownicy, jako wadę drewnianych mebli podają twardy materiał, który wpływa negatywnie na komfort wypoczynku. Nie jest to jednak rzecz, z którą nie można byłoby sobie poradzić. Wystarczy zaopatrzyć się w dostosowane do konkretnych modeli miękkie poduszki. Dzięki temu relaks na świeżym powietrzu pozostanie przyjemny, nawet jeśli zdecydujemy się na długi wypoczynek z przyjaciółmi. W niektórych sklepach drewniane meble do ogrodu są sprzedawane w komplecie z poduszkami. Innym razem należy je kupić oddzielnie, dobierając odpowiedni rozmiar. Można się też zdecydować na samodzielne uszycie poduszek, co pozwoli poczynić pewne oszczędności w wydatkach.

Żywotność drewnianych mebli

Warto zdać sobie sprawę z tego, że drewniane meble nie należą do najtrwalszych na rynku. Co prawda, mogą służyć przez wiele lat i zachowywać doskonały wygląd, jednak to wymaga zaangażowania ze strony użytkowników. Jeśli zostaną zaniedbane, znacznie pogorszy się ich wygląd. Natomiast odpowiednio pielęgnowane będą trwałe, estetyczne i piękne. Sposób pielęgnacji zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać, a także od rodzaju drewna. Innym zabiegom będziemy poddawać drewno miękkie i podatne na uszkodzenia, a innym takie, które jest na nie odporne i twarde. Pielęgnację drewnianych mebli można prowadzić przy użyciu bejcy, impregnatów, olejów i wielu innych.

Drewniane meble mają sporo zalet, ale i wady. Jedną z tych ostatnich jest ciężar drewna. Z racji tego, że wykonane z niego meble mogą ważyć stosunkowo dużo, to ich przestawianie w inne miejsce może okazać się utrudnione. Należy jednak pamiętać, że liczne zalety materiału powinny zrekompensować tę małą niedogodność. Dlatego warto zastanowić się, czy drewniane meble do ogrodu nie będą najlepszym wyborem również dla nas.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Bazkar

Jak zaaranżować ogród, który spełni oczekiwania rodziców i dziecka Previous post Jak zaaranżować ogród, który spełni oczekiwania rodziców i dziecka?
Next post Bezpieczne oświetlenie do łazienki – o czym trzeba pamiętać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge