Dekoracje świetlne – jak zaaranżować niepowtarzalną przestrzeń

Dekoracje świetlne - jak zaaranżować niepowtarzalną przestrzeń
0 0

Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać jego przeznaczenie, ale jednocześnie być też atrakcyjna pod względem wizualnym. To ostatnie mogą zagwarantować dekoracje świetlne, które w każdym pomieszczeniu mogą wyglądać dobrze, pod warunkiem, że zostaną do niego dopasowane. Ich szeroki wybór, różnorodność form i stylów daje dekoratorom szerokie pole do popisu.

Dekoracje świetlne to zarówno ustawione w klimatycznie urządzonej strefie wypoczynkowej świece, jak i efektowne lampy, które przyciągają wzrok użytkowników i zachwycają formą. Możliwości uatrakcyjnienia wnętrza za ich pomocą jest naprawdę wiele. Oto kilka naszych pomysłów.

Dekoracje świetlne w szklanym naczyniu

Efektowną dekoracją do domu może być wysoki wazon w kształcie tuby, do którego wstawimy dużą świecę. Taka ozdoba będzie wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie, jeśli zamiast jednej świecy, ustawimy w niewielkiej od siebie odległości dwie, trzy lub cztery. Zamiast wazonu można wykorzystać tacę, na której ustawimy je jedna obok drugiej.

Z kolei w wazonie, najlepiej takim, który jest stosunkowo szeroki, doskonale będą wyglądać świece pływające. Najpierw należy wypełnić naczynie wodą, w której można zanurzyć płatki kwiatów. A następnie na powierzchni wody położyć pływające świece.

Dekoracje świetlne w szkle to również włożony do ładnego wazonu, ozdobnego słoja albo małej latarenki sznurek LED. Jego przyjemne ciepłe światło sprawia, że wnętrze wypełnia klimatyczny nastrój.

Efektowna lampa wisząca

Piękną dekoracją do domu może być też lampa wisząca. Doskonale widać to na przykładzie opraw oświetleniowych w stylu nowoczesnym, glamour albo nowojorskim. Dekorować mogą też oprawy industrialne i skandynawskie. Co istotne, wcale nie muszą mieć wyszukanych kształtów lub być bogato zdobione. Czasem wystarczy ciekawe wzornictwo lub niebanalny materiał.

Kinkiety techniczne i dekorowanie wiązką światła

Szeroki wybór kinkietów pozwala na dopasowanie lampy do konkretnego przeznaczenia oraz stylistyki. Pośród wielu różnych modeli na uwagę zasługują kinkiety techniczne, które emitują wąską wiązkę światła. Co w nich niezwykłego? Okazuje się, że nie tyle niezwykłe są one, ile dekoracje świetlne, jakie można tworzyć przy ich pomocy. Wystarczy w odpowiedni sposób zamontować na ścianie kilka takich opraw, by uzyskać spektakularny obraz świetlny, gdzie wiązki światła emitowane przez poszczególne kinkiety będą się wzajemnie łączyć i przenikać.

Podświetlane ściany, półki i wnęki

Kolejny ciekawy pomysł na piękne dekoracje świetlne to wykorzystanie oświetlenia LED do podświetlania wnęk, półek i szafek. Taki efektowny wystrój sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w kuchni oraz w łazience. Pasek LED można umieścić we wnęce w taki sposób, by ten pozostawał całkowicie niewidoczny. Będzie można natomiast zobaczyć efektowne oświetlenie, jakie zostanie dzięki niemu uzyskane.

Sposoby na uatrakcyjnienie wnętrza mogą być różne. Jednym z nich są dekoracje świetlne, które – w zależności od rodzaju – ocieplają wnętrze, sprawiają, że jest bardziej eleganckie albo klimatyczne.

Meble kuchenne gotowe czy na wymiar Previous post Meble kuchenne gotowe czy na wymiar
Przeprowadzka do nowego domu nie musi być stresująca Next post Przeprowadzka do nowego domu nie musi być stresująca

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge