Dekoracje do okien w kuchni, salonie i sypialni

Dekoracje do okien w kuchni, salonie i sypialni
0 0

Zasłony, firanki, żaluzje, a może rolety – które dekoracje do okien sprawdzą się najlepiej? Tak naprawdę wiele zależy od wnętrza, w którym zamierzamy je zamontować oraz od preferencji domowników. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie w oknie innej dekoracji, jak tylko firany, inni całkowicie rezygnują z ozdób, pozostawiając on a niczym nieosłonięte. Są i tacy, którzy starają się znaleźć kompromis, bo cenią sobie w domu prywatność, jaką zapewniają przesłony w oknie, ale z drugiej strony tradycyjne firany i zasłony wydają się im rozwiązaniem zbyt prostym i nienadążającym za zmieniającą się modą.

Warto pamiętać, że tam, gdzie dochodzi do głosu gust i indywidualne upodobania, trudno jest mówić o najlepszych lub najgorszych rozwiązaniach. To, co niektórym użytkownikom odpowiada, dla innych może być nie do przyjęcia. Właśnie dlatego postaramy się przybliżyć różne dekoracje do okien w sposób obiektywny i bezstronny.

Nowoczesne rozwiązania i różne materiały

Zmieniające się trendy wnętrzarskie sprawiają, że co jakiś czas na rynku pojawiają się nowości dekoracyjne do okien. Z kolei inne, znane od lat rozwiązania możemy zobaczyć w odświeżonej formie, która wpisuje się we współczesne trendy. Dotyczy to między innymi żaluzji popularnych niegdyś w postaci aluminiowych listewek. Dziś co prawda takie dekoracje do okien również są dostępne w sprzedaży, ale można się zdecydować także na wiele innych możliwości, w tym żaluzje drewniane oraz bambusowe. Modele aluminiowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala dopasować wybór do konkretnej stylizacji wnętrza. Drewniane żaluzje wprowadzają do aranżacji przyjemne ciepło, a przy tym dodają wystrojowi elegancji, a bambusowe nadają wnętrzu nutkę orientu. Wszystkie wymienione wyżej dekoracje do okien mogą gwarantować użytkownikom prywatność i chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Dekoracje do okien z tkaniną w roli głównej

Pomimo licznych zalet, jakie mają żaluzje, spora grupa osób pozostaje wierna dekoracjom z tkanin. To dzięki nim wnętrze zyskuje przytulny, domowy wygląd. Tkaniny potrafią też zapewnić domownikom prywatność, chroniąc przed wścibskim wzrokiem sąsiada. Co istotne, dostępne są w wielu różnych odsłonach. Zainteresowani mogą zdecydować się na firany z zasłonami albo same firany z efektownym upięciem. Mogą też całkowicie zrezygnować z firan i postawić na same zasłony. Ten wybór może jednak nie sprawdzić się dobrze w mieszkaniach w blokach oraz niskiej, gęstej zabudowie, gdzie jeden budynek mieszkalny jest bardzo blisko drugiego. Trudno bowiem mówić wtedy o intymności domowników.

Z drugiej strony warto pamiętać, że dekoracje do okien wykonane z tkanin to nie tylko firany i zasłony. Dużym zainteresowaniem cieszą się przecież ostatnio rolety rzymskie, które we wnętrzach prezentują się bardzo efektownie. Stanowią dzięki temu przyjemny dodatek dekoracyjny, podnoszący atrakcyjność wnętrza. Alternatywą mogą być dla nich rolety Noc i Dzień albo tradycyjne rolety tkaninowe. A jakie dekoracje do okien wybierzesz to Twojego domu?

Dekoracje do okien kuchennych Previous post Dekoracje do okien kuchennych
Next post Oświetlenie LED pod szafki kuchenne – jakie produkty wybrać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge