Dekoracje do okien kuchennych

Dekoracje do okien kuchennych
0 0

Jak zaaranżować wnętrze kuchni, by było funkcjonalne i efektowne pod względem wizualnym? Z pewnością warto postawić na odpowiednie dekoracje do okien kuchennych, które z jednej strony ocieplą wnętrze, a z drugiej pozwolą utrzymać w pomieszczeniu czystość. Ze względów praktycznych wiele osób rezygnuje tu z firan oraz zasłon, chyba że okna znajdują się daleko od blatu roboczego albo wymaga ich zastosowana we wnętrzu stylistyka. Czym można zastąpić firany i zasłony, by zapewnić czystość i funkcjonalność wnętrza?

Dekoracje do okien kuchennych mogą przybierać przeróżne formy. Możliwości dostępnych na rynku jest tak dużo, że z powodzeniem można zrezygnować z firan i zasłon na rzecz innych elementów wystroju. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Żaluzje jako dekoracje do okien w kuchni

Choć żaluzje mogą nam się kojarzyć z modnymi niegdyś aluminiowymi lamelami, które już od jakiegoś czasu są znacznie rzadziej spotykane w aranżacjach, warto zdać sobie sprawę, że w rzeczywistości  istnieje znacznie więcej modeli, różnych zarówno pod względem konstrukcji, jak i zastosowanego materiału. Żaluzje poziome albo pionowe prezentują się w kuchennych oknach bardzo efektownie. Są też wygodne w użytkowaniu i dają możliwość regulacji ilości światła, które wpada do wnętrza.

Żaluzje poziome mogą być wykonane ze wspomnianego wyżej aluminium, drewna albo bambusa. W zależności od wybranego materiału inwestor osiągnie nieco inny efekt i wprowadzi do wnętrza specyficzny klimat. Żaluzje aluminiowe, które dostępne są w rozmaitej kolorystyce, dobrze sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych oraz biurowcach. Żaluzje drewniane stanowią doskonałe dekoracje do okien tam, gdzie zależy nam na ociepleniu wnętrza i nadaniu mu eleganckiej stylistyki. Natomiast żaluzje bambusowe są świetnym wyborem dla osób, które chcą wprowadzić do własnej aranżacji nieco orientu.

Żaluzje pionowe, choć również mogą sprawdzać się znakomicie, są jednak w kuchniach nieco rzadziej spotykane. Zazwyczaj montuje się w oknach oddalonych od blatu. We wnętrzu prezentują się bardzo elegancko i dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Rolety w kuchni zamiast firan i zasłon

Jeśli jednak nie jesteś zachwycony wizją żaluzji w kuchni, możesz wybrać inne dekoracje do okien. Wielu inwestorów decyduje się obecnie na rolety. – I tu wybór jest tak duży, że z łatwością można znaleźć model wpisujący się w konkretne oczekiwania. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład rolety rzymskie, które cechuje efektowna stylistyka. Ich zaletą jest możliwość wyboru tkanin o zróżnicowanej kolorystyce i różnym stopniu transparentności. Alternatywą dla nich mogą być zdecydowanie prostsze tradycyjne rolety zamykane w kasetach, które również dostępne są w różnych kolorach.

Na tym jednak jeszcze nie koniec bowiem inwestorzy mogą się też zdecydować na niezwykle praktyczne rolety Dzień i Noc, wykonane są z naprzemiennie ułożonych transparentnych oraz nietransparentnych pasów materiału. Ten model doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których zachodzi konieczność zapewnienia prywatności domownikom. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o roletach plisowanych, które doskonale rozwiązują problem nadmiernie nasłonecznionego wnętrza, świetnie pełniąc przy tym funkcję dekoracyjną.

Dekoracje do okien w kuchni powinny być dopasowane do konkretnego wnętrza i jego stylistyki. Podczas wyboru należy uwzględnić funkcjonalność pomieszczenia i walory estetyczne.

Previous post Wanny dla starszych osób
Dekoracje do okien w kuchni, salonie i sypialni Next post Dekoracje do okien w kuchni, salonie i sypialni

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge