Czas na wybór mebli ogrodowych! – zakupy zimową porą

0 0

Galerie handlowe pękają w szwach, a kolejki do kasy potrafią być naprawdę długie. Czas wyprzedaży daje się we znaki i pracownikom, i klientom, którzy w gąszczu ofert chcą wybrać to, czego od dawna szukali. Nie inaczej jest w przypadku użytkowników mebli ogrodowych. Dla nich to także doskonały czas, by na kilkanaście tygodni przed sezonem zapoznać się z ofertą, trendami na dany rok i być może upolować okazję!

Zakupy zimą są przyjemniejsze i… tańsze!

Dlaczego meble ogrodowe wybierać właśnie teraz, kiedy to zima trwa w najlepsze, a do pierwszego grilla zostało jeszcze sporo czasu? Za takim działaniem przemawiają nie tylko wyprzedaże i atrakcyjne ceny. Przede wszystkim wielokrotnie zastała nas sytuacja, gdy pogoda niemalże z dnia na dzień stała się prawdziwie letnia. Znajomi aż rwali się do przygotowania grilla i wspólnego spotkania na łonie natury, w przydomowym ogrodzie. I zabrakło właśnie mebli ogrodowych.

Czas mija tak szybko i niezauważalnie, że ani się obejrzymy, a już będzie chęć, by zasiąść wygodnie w fotelu lub poleżeć w pierwszych promieniach wiosennego słońca. Niestety w takim momencie kupowanie mebli ogrodowych jest prawdziwą udręką. W sklepach roi się od zapominalskich i zostawiających wszystko na ostatnią chwilę. Nowości, ale i końcówki produktów pozostałe z zeszłych sezonów, wyprzedają się bardzo szybko. Znalezienie wymarzonych mebli ogrodowych kończy się fiaskiem lub zakupem tych, które ani cenowo, ani estetyką wcale nam nie odpowiadają.

Przyjemność kupowania zimą jest niepodważalna! Siadamy w ciepłym kącie salonu, tuż obok rozpalony kominek i przyjazna dla ucha nuta dobiegająca z trzaskającego drewna. Na kolanach laptop i spokojne przyglądanie się, co będzie modne w tym sezonie. Pojawiają się zapowiedzi, jakie trendy ogrodowe będą wiodły prym na dany sezon. Niektóre sklepy w bardzo niskich cenach wyprzedają meble ogrodowe, które nie zachwyciły klientów w poprzednim sezonie. W innych zaś pojawiają się w przedsprzedaży, dzięki czemu wygodne, ale i modne meble do ogrodu można zamówić od razu, wpłacić zaliczkę, a pełną kwotę dopiero w sezonie, tuż po odbiorze.

Czasami przez te kilka, a nawet kilkanaście tygodni przychodzi do głowy myśl, by zmienić dotychczasową aranżację ogrodu. Kupowane w pośpiechu meble ogrodowe często okazują się być nie tymi, jakie miały wpisywać się w małą architekturę. Jeśli do ich wybierania zasiadamy właśnie zimą, jest o wiele więcej czasu, by zmienić decyzję, rozważyć stylistykę i kolorystykę. Jeszcze raz zastanowić się nad tym, czy aranżację przydomowego ogrodu chcemy całkowicie zmieniać, a może jedynie odświeżyć? Decyzje nie są podejmowane pochopnie, dlatego można oszczędzić również na budżecie przeznaczonym na zakup mebli ogrodowych. Ostateczny wybór okazuje się być satysfakcjonujący!

Rekonesans w punktach stacjonarnych i online

Zamiast spędzać kolejny weekend na tym, by znaleźć element garderoby, który niekoniecznie jest nam potrzebny, warto wybrać się do marketów budowlanych, w których zwykle znajdują się oddzielne działy z produktami do ogrodu. Tłumów tam się nie uświadczy, dzięki czemu można na żywo przyjrzeć się wybranym meblom ogrodowym. Ocenić je nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim wygody. Usiąść, dotknąć, przyjrzeć się z bliska detalom, które decydują o zadowoleniu z użytkowania.

Jeśli wybrany sklep posiada placówkę stacjonarną, ale i online, modele wpisane na listę branych pod uwagę, w domu można sprawdzić w sklepie internetowym, uwzględniając ich dostępność. Niekiedy różnice cenowe potrafią być naprawdę spore, co wynika między innymi z rabatów przyznawanych na zakupy tą drogą. Nierzadko w koszty wliczona jest dostawa, przez co kupujący nie mają problemu z organizowaniem na własną rękę transportu. Być może w tym samym sklepie pojawiają się innego rodzaju produkty do ogrodu, które i tak będą potrzebne w sezonie, a zwiększając sumaryczną kwotę zakupu pozwolą załapać się na darmową dostawę? To właśnie z tych powodów zima jest idealnym czasem, by pomyśleć o meblach ogrodowych.

Nie kupuj oczami!

Czego nie robić kupując meble ogrodowe? Na pewno nie decydować się na zakup pod wpływem emocji, oceniając jedynie to, co widać na pierwszy rzut oka. Trzeba uwzględniać sposób pielęgnacji, konserwacji i przechowywania. Mieć na uwadze wagę mebli, jeśli zajdzie potrzeba ich przestawiania w różne miejsca. To ważne czynniki, na podstawie których powinno się dokonywać ostatecznego wyboru. W końcu meble ogrodowe mają posłużyć przez długi czas i każdego sezonu cieszyć oczy swoją estetyką, równie mocno.

Next post Nowoczesne kinkiety w naszych wnętrzach

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge